November 11-12-én az IKT MasterMinds Kutatócsoport szervezésében tartották Veszprémben az I. Mobil eszközök az oktatásban címet viselő konferenciát. A szekciókban két kecskeméti előadás is elhangzott a Piarista Iskola és az ott működő Öveges Diáklabor munkatársaitól. Mikulás Domonkos igazgatóhelyettes beszámolója.
November 11-12-én az IKT MasterMinds Kutatócsoport szervezésében tartották Veszprémben az I. Mobil eszközök az oktatásban című konferenciát. A szekciókban két kecskeméti előadás is elhangzott a Piarista Iskola és az ott működő Öveges Diáklabor munkatársaitól:
§ Mikulás Domonkos – Talmácsi József: Mobil eszközök alkalmazásában szerzett tapasztalatok a kecskeméti Piarista Iskolában
§ Lévai Zita Mariann – Mikulás Domonkos: Okostelefonok kísérleti szenzorként való alkalmazása
A rendezvényen a közoktatás legkülönbözőbb területeiről jöttek előadók: gyakorló pedagógusok, felsőoktatási oktatók, doktoranduszok. A tematika is sokszínű volt; nyelvoktatás, óvodai nevelés, vizuális kultúra, természettudományok, irodalom, történelem többek közt.
A három plenáris előadást Molnár Gyöngyvér, Csapó Benő és Kárpáti Andrea professzorok tartották.
Az informatika, a mobil eszközök jelentősen megkönnyíthetik például a diagnosztikus és formatív mérések lebonyolítását a papír alapú változattal szemben. Emellett számtalan, folyamatosan bővülő módszertani tárházat kínálnak az oktatás-nevelés legkülönbözőbb területein. A programon amellett, hogy sok programot, telefonos alkalmazást és oktatási alkalmazását mutatták be az előadók, mód nyílt a használat során felmerülő számos kérdésről való közös gondolkodásra. Ilyenek például, hogy milyen technikai és személyi feltételek szükségesek, elégségesek, mekkora feladatot jelenthet ez a pedagógusoknak és hogyan lehet őket segíteni ebben.
A tanácskozás komoly segítséget adhat a továbblépésre ezen a téren, emellett sok kérdést is felvetett. A szervezők bejelentették a következő konferenciát is, amelyet egy év múlva tartanak.
Mikulás Domonkos igazgatóhelyettes (kecskeméti Piarista Iskola)
fotók: Sasvár János, (C) IKT-MasterMinds Kutatócsoport