„Zöldellő életfának gyönyörű-szép ága – Orientációs évfolyam a magyar szakképzésben” címmel jelent meg a gödi Piarista Szakképző Iskola és Kollégium kötete, amely az intézmény országosan adaptálható módszertanát, jó gyakorlatait foglalja össze.
A szerzők az intézményfejlesztést célzó hároméves Göd 2.0 pilot program keretében dolgozták fel az egyéni tanulási utak pedagógiáján, a személyes pályaorientáción és az életpálya-tanácsadáson alapuló oktatás intézményi módszertanát.
Az útmutató magában foglalja az orientációs program tartalmi kulcselemeit és mellékletként tartalmazza azokat a dokumentum sablonokat, amelyek azonnal felhasználhatóak az intézményi modellt adaptálásához.
Az orientációs előkészítő év lényege, hogy a tanulók egyéni készség- és képességfejlesztés mellett betekintést kapnak különböző szakmák világába, így könnyebben tudják meghozni pályaválasztással kapcsolatos döntésüket.
A modellt fejlesztő és jelenleg is alkalmazó gödi intézményben eddig közel 150 fiatal találta meg szakmáját, hivatását az orientációs évfolyam során. A hároméves pilot program megvalósítását a Nemzeti Foglalkoztatási Alap biztosította.
A kiadvány az Innovációs és Technológiai Minisztérium támogatásával készült.
Az orientációs évfolyamot indító szakképző intézményekről itt tájékozódhatnak az érdeklődők.
Forrás: IKK