Piar the World – A nulladik találkozás  

piar_the_world_f

Az idei tanévben a szegedi piarista iskola fennállásnak 300. jubileumi ünnepség sorozatának alkalmából kiemelt programjaként tűztük műsorra a Piar the World könnyűzenei fesztivált, amelynek időpontja június 25. szombat volt.

A teljesen új koncepcióval rendelkező eseményre fellépőként és résztvevőként hívtuk az egész tartományi piarista közösség tagjait, diákjait, öregdiákjait, tanárait és dolgozóit. Ezzel az új eseménnyel célunk volt piarista összetartozásunk erősítése egy olyan közegben, ahol a jó hangulat és tánc mellett a különböző iskolákból érkező fellépők műsorukkal színestik a zenei eseményt. Ebből a célból a zenei palettát tekintve széles műfaji megjelenítésre gondoltunk, így lehetőséget adva a pop, a jazz műfajok megszólaltatásán keresztül a rockzenéig. Vártuk a szóló produkciókat az egyéb kamara formációk jelentkezését is, amely által szélesíteni kívántuk a fellépők sokaságát.  

A program megvalósítását illetően mindjárt izgalmakkal vágtunk neki az eseménynek. Sajnos június utolsó hétvégének szombati napját rendkívül változékony esős, borús időjárás jellemezte. A nyári vihart megidéző égbolton hullámokban keringetek a gomolyfelhők és szakaszosan érkezett is különböző intenzitású eső. Mivel szabadtéren terveztük a koncertet, ezért egyéb alternatívákra is gondolnunk kellett a fesztivál helyszínének szempontjából, amelyre nemigazán számítottunk. A kiszámíthatatlan időjárás végett, vagy az iskola aulájában adunk otthont a koncertnek, vagy egyéb védett és fedett helyszínt keresünk iskolánk területén. A fesztivál eredeti helyszínének a hátulsó udvarfelőli teraszt gondoltuk, de sajnos a fedés híján nem mertük kiépíteni a hangosítást, mert az Országos Meteorológia Szolgálat állítása alapján sem várhattunk kedvezőbb időjárást. Végül a tornacsarnok melletti kültéri hosszú, fedett folyosója lett a megfelelő helyszín.

A mini fesztivál műsorának fellépőit a jelenlegi diákok, öregdiákok és tanárok műsorai és produkciói adták. Ezenkívül volt egy meghívott vendégünk is, a szegedi Sorry Suzanne Acoustic zenekar, akik külön műsorral készült ezen alkalomra.

Induljon is koncertsorozat.

A műsort a 9.b osztályos tanulók indították, akik karaoke stílusban különböző slágereket szólaltattak meg, mint pl.: ABBA Mamma Mia, Bon Jovi It’s My life, One Republic West Coast, Lose Somebody. A öt főből álló lelkes csapat elénekelte Hofi Géza „Próbálj meg lazítani” című slágerét is. Bizton állíthatom, hogy ekkor már nem próbáltunk lazítani, hanem bemelegedve, laza formára véve a figurát együtt énekeltünk a diákokkal, hogy „kell egy kis áramszünet időnként mindenkinek” strófát és persze a refrént egyaránt. Az ötfős karaoke csapat tagjai Kocsis Janka Bernadett, Katona Kamilla, Móra Áron, Urbán Ferenc és Jójárt Rebeka voltak.  A 9.b osztályosok műsorát Mihállfy Zita és zongorakísérője, Kuzma Vojtovics tanárnő műsora zárta a Tankcsapda slágerével, amelynek címe Örökké tart.  A szívből jövő ének bárcsak örökké tartott volna, ott ahol a Világnak nincsen gondja és onnan nem is fordulunk többé vissza. Az Örökké tart című sláger teremtette légkör tovább folytatódott Baráth Réka, iskolánk énektanárának produkciójával, amely az „Aranyhaj” című Disney-film egy betétdala volt.

Megvolt tehát a felvezető, induljunk is tovább zenekari formációk irányába. A következő fellépő a Zebra Zone zenekarának csapatából erre az alkalomra felállt sajátos akusztikus kamaraformáció volt. Az eredetileg 5 fős szegedi Zebra Zone zenekarból Flosznik Dénes öregdiák és Cserháti Veronika énekes saját szerzeményeiből adott ízelítőt. Vera és Dénes párosa rendkívül laza és közevetlen kommunikációjával varázsolta el a publikumot, ezenkívül sok érdekességet megtudhattunk a zeneszerzés és dalírás kapcsán, amelyek fontos hajtóerőként szolgálnak számukra és az egész Zebra Zona zenekar számára is. 

És akkor jött a Balndel of Angel’ zenekar, trió formáció.

Seres Imre, volt szegedi öregdiák vezetésével felálló csapat már igazi hamisítatlan hard rock stílust hozott magával. A saját kompozíciók mellett az előadásuk végén megszólalt a híres Chuck Berry nóta a Johhny B. Goode. A hard rockos hangzás nagyon jól állt a dalnak, amely a közönség soraiban lévők egyre dinamikusabb mozgásán is érzékelhető volt. A játszótéri hangulat fokozódott, mert hiszen a színpad előtti publikum az iskolai játszótéren kapott helyet, ami utólag megfűszerezte a közönség soraiban a buli lehetőségének formáját és módját. Seres Imre gitáros mellett Gilice Barnabás játszotta a basszusgitáros témákat, és Berkó Norbert dobos pedig igen jó érzékkel hol bepörgetett, hol kiállt és hol dobszóló szerű témáival mozgatta társai játékát.            

Utoljára érkezett a színpadra a szegedi Sorry Suzanne Acoustic névre keresztelt négyfős zenekar. A zenekar külön lábalávalóval készült, amelyhez a magyar és külföldi slágerek szolgáltatták a hangulatot. Szólt a Pink Floyd, felhangzott a Mrs. Robinson, zakatolt a Beatles és sok más sláger. A zenekar koncertjének végéhez közeledve magam is kaptam helyet a formációban pár szám erejéig. A zenekar tagjai: Árva Gábor basszus gitár, Csigér István gitár és ének, Szalkai Dénes dob és Németh Tímea vokál és ének.

A fordulatokban gazdag esős, borongós időjárás sem tántorította el a fellépőket. Minden résztvevő egy igazán szépre sikerült programot tölthetett együtt június utolsó szombati napján, amely útjára indította a Piar the World fesztivált! Reméljük, legközelebb mégtöbben szórakozhatunk együtt!

Jövőre gyere el Te is!

https://www.szepi.hu/hirek/2021-2022/piar-the-world-1

Szalkai Sándor