Hetedik alkalommal találkoztak a diákönkormányzatok képviselői

dok1

2019. november 7-én tartottuk a tartományban működő diák­önkor­mány­zatok hetedik találkozóját. A résztvevők egy egész napon át együtt gondol­kodtak jó gyakor­latokról, kap­cso­ló­dási lehető­ségekről, tanultak egymás­tól. Tóth Krisztina szervező be­szá­mo­ló­ját adjuk közre.

A program kezdetén Molnár Lehel tartományi asszisztens, vezető- és szervezőtársam köszöntötte a résztvevőket, és közös elcsendesedéssel, imával indította útnak a napunkat. A délelőtt során Kalmár Petra tartományfőnökségi munkatárs vezetésével a színes és pörgős design thinking módszer segítségével gondolkodtunk a piarista ifjúsági szinódus záródokumentumában megfogalmazott kulcsterületekről. A kiscsoportos műhelymunka lehetőséget adott új találkozásokra, felhívta a résztvevők figyelmét a kapcsolódás inspiráló erejére az iskolai közösségek között. A közös munka gyümölcseként izgalmas megoldási javaslatok, válaszok születtek a megfogalmazott igényekre, kérdésekre. A piarista ifjúsági szinódus mexikói záróeseményén diák minőségben résztvevő Forián-Szabó Máté és Hujbert Menyhért szerzetesjelöltek videóüzenetet küldtek a DÖK-ösöknek. (A videó megtekinthető itt: https://youtu.be/eF4VUY7xHeY)

A találkozón gazdag és szerteágazó tevékenységét mutatta be a budapesti DÖK csapat; beszámolójukból kiviláglott, hálásak, hogy iskolájuk vezetése „minden kérdésben figyel a hangjukra”; DÖK tisztségviselőkként és személyesen is fontosnak tartják, hogy ők maguk tudjanak felelősséget vállalni saját maguk fejlődéséért.

A délutánban megpróbáltuk „felfejteni", mit is jelent a DÖK-ben való szerepvállalás. Ami válaszként megszületett,hogy iskoláink, kollégiumaink jelenlévő képviselői számára a DÖK: közösség és közösségépítés, felelősségvállalás az iskolai folyamatokért, hídszerep a diákság és a tanári kar között. A DÖK-ösök fontos feladatuknak tekintik a diákok érdekeinek védelmét, képviseletét, és működésükben meghatározó szerepet tölt be az iskolavezetés támogató hozzáállása a helyi csapatok munkájához.

A résztvevő csapatok továbbfejlesztették a korábbi találkozókon megalkotott küldetésnyilatkozataikat, és hosszú bakancslistákkal, megvalósítandó új ötletekkel indultak útnak. Reméljük, hogy szerepükben megerősödve, új lendülettel tértek haza. Szeretettel várjuk vissza a résztvevőket a következő találkozónkra, amelyet 2020. március 27-én tartunk majd.

 

Tóth Krisztina

„TDT7 "-szervező