„Kecskemét Ifjúságáért” díjat kapott Szabó István

Szabó István díjat átveszi.jpg

Május 29-én Kecskemét Megyei Jogú Város Közgyűlése Szabó István rendtársunkat „Kecskemét Ifjúságáért" díjjal tüntette ki, 1969 óta Kecskeméten végze

A méltatásban többek között a következők szerepeltek:

 

1969 óta folyamatosan tanítja szaktárgyait a kecskeméti Piarista Gimnáziumban.

Ez idő alatt osztályfőnökként, diákotthoni nevelőtanárként, tanulószobai felügyelőtanárként, kollégiumi és gimnáziumi igazgatóhelyettesként működött. 1999-től 2007-ig kecskeméti iskolánk igazgatója volt.

A ’90-es évek eleje óta szívügye a cserkészet szellemiségének elterjesztése és megerősítése a kecskeméti gyermekek és fiatalok körében. Jelenleg is a 118. sz. Kalazancius Cserkészcsapat parancsnoka, valamint elnöke a 8. cserkész-kerületnek és az „Örömmel és Hittel a Cserkészetben" Alapítvány kuratóriumának.

Az általa szervezett és nagy körültekintéssel lebonyolított gyermek- és ifjúsági programok, akciók, tevékenységek nagyon változatosak. Álljon itt néhány ezek közül, a teljesség igénye nélkül:

  • különféle túrák (kerékpáros, gyalogos, vízi),
  • táborok (sítábor, nyári táborok),
  • természetvédelmi és környezeti rehabilitációs programok (illegális szemétlerakó felszámolása, parlagfűirtás, stb.),
  • cserkészújság és cserkészhonlap létrejöttének előmozdítása,
  • cserkészotthon létrehozása (filmklub, örsi foglalkozások; vezetőképző tréningek; nemzetközi ifjúsági találkozókon résztvevő kontingens felkészülési helye; kötetlen beszélgetések, mulatságok, játékok, ünnepek; kézművesfoglalkozások; tánctanítás; internet elérési lehetőség),
  • a Bugaci Cserkészház fenntartásával kapcsolatos munkálatok koordinálása.

 

A programokat a gyermekek és fiatalok érdekében, velük együttműködve szervezte és valósította meg. Mindig kiemelt szempont volt nála, hogy anyagi nehézségek miatt senki ne maradjon ki ezekből a programokból.

Szívügyének tekintette a veszélyeztetett és hátrányos helyzetben lévő gyermekek és fiatalok felzárkóztatását, fejlesztését.

Egyéniségével, példamutatásával és szakmaiságával arra törekedett, hogy a fiatalok közösségi életét, egyéni személyiségfejlődését katalizátorként segítse.

 

(Az alábbi képen Molnár Bálintné Kati nénivel látható.)

 

  

 

(Nagy Attila – Czeglédi Zsolt)