Kezdetét vette a Mentorlánc projekt

20180529_110049

A KILÁTÓ Piarista Pályaorientációs és Munkaerőpiaci Fejlesztő, Módszertani Központ május 29-én megnyitotta Mentorlánc című projektjét első találkozójával.

A pályázatot, melyből a projekt született, az Emberi Erőforrások Minisztériuma megbízásából, a Fogyatékos Személyek Esélyegyenlőségéért Közhasznú Nonprofit Kft. írta ki „Megváltozott munkaképességű személyek munkaerő-piaci integrációját elősegítő programok támogatása” – FOGLALKOZTATÁS 2018 címmel. A KILÁTÓ három szervezetet kért fel együttműködésre, konzorciumi partnerei a BULÁKE (Buda-környéki Látássérültek közhasznú Egyesülete), a gödi Piarista Szakközépiskola, Szakgimnázium és Kollégium, valamint a Napra Forgó Nonprofit Kft., amely hátrányos helyzetű, elsősorban megváltozott munkaképességű munkavállalók munkaerő-piaci integrációjával foglalkozik.

A találkozón Szabó Gabriella szakmai vezető beszélt a KILÁTÓ születéséről és bemutatta az új intézmény tervezett működését. A projekt szakmai tartalmát Móré Zsuzsa projektasszisztens ismertette; az együttműködés célja, hogy a partnerszervezetek hálózati rendszerben összekapcsolódva és azt építve támogassák a fogyatékos/SNI fiatalokat életpálya-tervezésük folyamatában, kiemelt figyelmet fordítva az elsődleges vagy másodlagos munkaerő-piaci (re)integrációjukra.

A pályázat innovatív eleme – melyet Guba András SchP, projektmenedzser, a KILÁTÓ intézményvezetője mutatott be előadásában – a személyes kísérés és a mentori támogatás kiterjesztése az egyes intézményi keretrendszerből a szervezetek közötti, kliensközpontú hálózati rendszer szintjére. A KILÁTÓ egy olyan szemlélet- és társadalomformáló szervezet szeretne lenni, ahol nem csupán a pályaorientációban kapnak segítséget a fiatalok, hanem közösségre is lelhetnek, amely segít felkészülni az önálló életre. „Ez a végső cél, beágyazódni egy közösségbe, amely életet ad.”

A találkozó műhelymunkával folytatódott dr. Répássy Helga szervezetfejlesztő szupervízor vezetésével, mely során kiderült, hogy a KILÁTÓ, mint friss intézmény új energiákat visz a már meglévő szervezetekbe is, friss szempontokat nyit a közös szakmai gondolkodásban.

A záró gondolatok megosztása során a résztvevők elmondták, hogy a projektindításkor meghatározó az egymás munkája iránti érdeklődés, tisztelet és figyelem, az egymástól való tanulás igénye, mely olyan közeget biztosít, amelyben lehet tovább építkezni.

A KILÁTÓ nem csupán átmeneti együttműködésre hívta a projekthez csatlakozó szervezeteket, célja a hosszútávú szakmai kapcsolódás, hiszen folyamatosan fejlődő, tanuló szervezet kíván lenni, olyan hely, ahol a különböző partnerszervezetek által hozott ismeret és tapasztalat közös tudássá válhat.

 

Szöveg: Tóth Krisztina

Kép: Szathmáry Melinda